• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00

Straipsniai apie sveikatą

Dantų protezavimas. Ką reikia apie jį žinoti?

Dantų protezavimas. Ką reikia apie jį žinoti?

Pavadinimas „dantų protezavimas“ šiandien vis dar kai kurių žmonių siejamas su išpuvusiais, sutrupėjusiais dantimis ir primena, kad būtent tokiu atveju dantų protezavimą atlikdavo mūsų močiutėms. Visai be reikalo taip galvojame. Šiuolaikinė medicina yra taip toli pažengusi, kad apie tokias sąsajas negali būti nei kalbos. Šių dienų dantų protezavimas apima daug platesnę sąvoką.
Apie dantų protezavimą kalbamės su Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos centro gydytoja odontologe-ortopede Ingrida Znamenskiene.

Kada pacientams jau siūlote pagalvoti apie dantų protezavimą, o kada jį atlikti būtina kuo skubiau, nelaukiant?

Dantų protezavimas - tai būdas atkurti prarastą dantų ar dantų eilių defektų funkciją, estetiką ar sąkandžio aukštį. Apie dantų protezavimą siūlome neatidėliotinai pagalvoti jei netenkama daugiau kaip 2/3 dantų audinių, esant nekokybiškom didelėm plombom, dantų lūžiam. Būtina atstatyti tiek pavienių, tiek daugybinių defektų funkciją ir estetiką. Jauname amžiuje praradus pilnavertę krūminių dantų anatomiją, būtina ją atkurti nedelsiant, nes tai lemia tolesnį sąkandžio formavimąsį. Taip pat  kokybiškai atkuriant danties funkciją ir sąkandžio aukštį užbėgama už akių kitų dantų perkrūviui, galimam jų nusidevėjimui ar net lūžiui. Taip pat labai svarbu kuo greičiau atstatyti dantų eilių defektus, nes netekus dantų pakinta ne tik estetika, bet ir viso organizmo funkcija.

Dėl ko dažniau būna susirūpinę pacientai – estetinės dantų išvaizdos ar kramtymo funkcijos pablogėjimo?

Jauname amžiuje labai svarbi estetika - juk dantys yra mūsų sielos veidrodis. Todėl dažniausiai susirūpina jauni žmonės, kuriems buvo traumuoti priekiniai dantys vaikystėje. Tada mes įvairių technologijų pagalba atkuriame tobulą estetinį vaizdą ir funkciją. Vyresnio amžiaus žmonėms taip pat svarbi estetika. Bet dėl įvairių priežasčių netekus kelių dantų jau formuojasi ir kramtymo funkcijos problema,  kurią reikia spręsti kokybiškai atkuriant  sąkandžio funkcijos pilnavertiškumą.
 
Kokia protezavimo nauda?

Protezo pagalba atkuriama funkcija  ir estetika. Žmogus geriau jaučiasi, gali drąsiai šypsotis, lengvai ir aiškiai tarti žodžius, lengviau įsilieja į visuomenę, gyvenimas tampa pilnaverčiu. Visiškai atstatoma kramtymo funkcija, vadinasi mažėja rizika susirgti virškinimo sistemos ligomis.

Kokius protezavimo būdus siūlote savo pacientams? 

Siekiant kokybiškai atkurti estetiką naudojamos laminatės, cirkonio oksido ar stiklo keramikos vainikėliai. Funkcijos atstatymui atliekame protezavimus metalo keramika ar lietais metaliniais vainikėliais. Esant dideliems defektams rekomenduojame išimamus lanko atraminius, plokštelinius protezus.

Kokios naujausios protezavimo tendencijos?

Šiandien galime pasiūlyti atkurti kramtymo pilnavertiškumą implantų pagalba. Jei visiškai nėra dantų, o protezai blogai laikosi  mes rekomenduojame protezus fiksuoti ant imlantų. Taip suteikiamas protezui stabilumas, lengviau sukramtomas maistas pacientui suteikiama daugiau stabilumo ir komforto.

Ką ypač svarbu žinoti prieš protezuojant dantis?

Dantų protezavimas – sudėtinga procedūra, ją atliekant dalyvauja ne vienas specialistas, taip pat bendradarbiaujama ir su dantų technikais. Dantų protezavimo mokslo medikai mokosi ištisus metus, dalyvauja daugybėje praktinių stažuočių. Tad norint, kad iš tiesų dantų protezavimas būtų atliktas profesionaliai ir būtų ilgalaikis labai svarbus yra specialistų pasirinkimas.

Visuomet geriau tokias procedūras atlikti didelėse odontologijos klinikose, kurios turi galimybę atlikti reikalingus tyrimus, naudoja aukštos kokybės medžiagas, naujausias ir saugiausias technologijas, turi patyrusių, nuolat kvalifikaciją keliančių specialistų komandą. Didelės odontologijos klinikos apjungia skirtingų specialistų kompetenciją, tad, esant būtinybei, vieną pacientą gali konsultuoti keli skirtingų sričių specialistai.

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00