• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00

Endodontijos centras

Endodontinis (kanalų) gydymas

Endodontinis (šaknies kanalų) gydymas yra būtinas, kai dėl karieso (danties ėduonies), traumų, nuskilusių ar įtrūkusių dantų, ar dėl kitų priežasčių per atsivėrusius nesandarumus mikroorganizmai ir jų toksinai patenka į šaknų kanalus, tokiu būdu yra užkrečiamas danties nervas bei danties minkštasis audinys (pulpa). Pažeidus pulpą, dantis praranda gyvybingumą, nes žūsta kraujagyslės ir nervai – išsivysto pulpitas. Negydant pulpito bakterijos gali patekti už danties šaknies ribų, tokiu būdu gali išsivystyti kita rimta dantų ir dantenų liga – periodontitas.

Pagrindinis pulpito požymis – danties skausmas, tačiau danties skausmas dar nereiškia, jog prasidėjo pulpitas, todėl pajutus pirmus danties skausmus, patartina kreiptis į gydytoją odontologą. Pulpitą diagnozuoti gali gydytojas odontologas apžiūros metu, prieš tai atlikus danties rentgenogramą.

Pulpitas gydomas pašalinant pažeistus kariozinius audinius, sugydant arba šalinant (priklausomai nuo pažeidimo lygio) danties pulpą bei mechaniškai ir chemiškai apdorojant danties kanalus.

Tokiu būdu bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų, tokiu būdu sukeldamos gana rimtą problemą – šalia pulpos esančių danties audinių uždegimą – periodontitą.

Pulpitas gydomas pašalinant pažeistus (kariozinius) audinius ir pažeistos pulpos pašalinimu (jei jos nepavyksta išsaugoti), tuomet kanalai išvalomi mechaniniu būdu, apdorojami cheminiu būdu ir užpildomi plombine medžiaga.

Dažniausia pulpito susiformavimo priežastis – ilgai negydomas danties ėduonis (kariesas), ko pasėkoje bakterijos per pažeistus audinius pasiekia danties pulpą. Tačiau galimos ir kitos pulpito susiformavimo priežastys, tokios kaip dantų traumos, bruksizmas (griežimas dantimis), nekokybiškas dantų plombavimas.

Kaip gydomi šaknies kanalai?

Endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Prieš gydymą pacientui yra atliekama rentgenodiagnostika, siekiant kuo tiksliau įvertinti paciento dantų šaknų kanalų būklę. Rentgenodiagnostika atliekama viso endodontinio gydymo metu, kad gydytojas galėtų sekti ir vertinti gydymo procesą.

Norimas sugydyti dantis yra nuskausminamas anestetikais ir izoliuojamas koferdamo guma, tuomet šaknų kanalai kruopščiai išvalomi mechaniškai bei apdorojami cheminėmis medžiagomis, vėliau kanalai yra iš naujo suformuojami ir užpildomi plombine medžiaga. Užplombavus kanalus plombuojamas danties vainikas.

Jei šaknies kanalas infekuotas, pirmo vizito metu dažniausiai kanale paliekama gydomoji kalcio pasta. O danties vainikas iki sekančio vizito  plombuojamas laikinąja plomba.

Kodėl būtina gydyti šaknų kanalus?

Negydant šaknų kanalų, mikroorganizmai, esantys pulpoje, skverbiasi virš šaknies viršūnės ir formuoja uždegimą aplinkiniuose audiniuose, gali sukelti gingvitą, o vėliau ir periodontitą, iššaukti kaulo tirpimą aplink šaknį bei kitas komplikacijas.

Kas yra endodontinis pergydymas?

Endodontinis pergydymas dažniausiai atliekamas dėl nekokybiško endodontinio gydymo, kuomet danties kanalai nėra pilnai išvalomi ar pilnai užpildomi plombine medžiaga, ko pasėkoje prasideda antrinis uždegimas. Tokiais atvejais iš šaknų kanalų pašalinama sena plombinė medžiaga, kanalai valomi ir formuojami bei iš naujo užpildomi plombine medžiaga. Danties vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu.

Turite klausimų

Kauno "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms, procedūroms, echoskopiniams ir endoskopiniams tyrimams.

Šiaulių "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms.

Utenos „Kardiolitos klinikose“ taikome šias nuolaidas: 
-Dantų protezavimo paslaugoms - 15%
-Terapinio gydymo paslaugoms - 20%
-Dantų implantacijos paslaugoms - 10%
-Dantų chirurgijos paslaugoms - 15%
-Periodontologijos paslaugoms - 15%
-Vaikų dantų gydymo paslaugoms - 30%
-Endodontijos paslaugoms - 15%
-Profilaktikos ir dantų higienos paslaugoms - 25%

Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
*center_service_price_promo_title*
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
Kaina su nuolaida
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Informacija ruošiama

Centro gydytojai

Pagal pasirinktus kriterijus gydytojų nerasta.
  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00