• I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII 9:00 - 16:00

Dantų implantacijos centras

Kas yra dantų implantas?

Netekus vieno ar daugiau dantų, žmonės dažnai į tai nekreipia didelio dėmesio, žinoma, jeigu tai nėra priekiniai dantys, tačiau rimtos pasekmės gali pasijausti ateityje.

Praradus dantį, mūsų organizme palaipsniui vyksta negrįžtami procesai – kaulas pradeda nykti, o šalia esantys dantys bando kompensuoti prarastą dantį, todėl jie ima krypti.

Danties implantas – tai metalinis (titano lydinio) ar cirkonio oksido varžtelis, kurį įsriegus yra pakeičiama danties šaknis. Implantai gaminami iš ypač tvirtos medžiagos, kuri puikiai biologiškai prisitaiko prie burnos ertmės. Implantas chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o vėliau prie jo pritvirtinamas danties vainikas.

Dantų implantacija – vienas pažangiausių būdų atstatyti prarastus dantis. Šis būdas itin patikimas, neskausmingas bei suteikiantis maksimalų estetinį rezultatą. Po šios procedūros apie 97 proc. implantų prigyja, o implantų gamintojai implantams suteikia viso gyvenimo garantiją.

Procedūra neskausminga ir greita, trunka iki 60 minučių, suteikia maksimalų estetinį vaizdą, kuris nesiskiria nuo natūralios šypsenos.Paciento konsultacija

Prieš dantų implantacijos procedūrą, pacientas visuomet kviečiamas į kliniką konsultacijai. Gydytojas atlieka pilną diagnostiką (panoraminę rentgenogramą, esant reikalui 3D kompiuterinę tomogramą), įvertina paciento sveikatos būklę bei sudaro gydymo planą, kurį aptaria su pacientu.

Dantų atstatymas implantais

Jis skirstomas į du etapus:

 • Chirurginį etapą;

Dantų mplantacijos procedūrai atlikti taikoma vietinė nejautra. Vietoje, kurioje planuojamas implanto įsriegimas, padaromi keli minimalūs pjūviai, atkeliamas dantenų lopinėlis ir suformuotoje vietoje įsriegiamas implantas. Po įsriegimo dantenos užsiuvamos, prisukama gijimo galvutė arba laikinas danties vainikas, su kuriuo jau po dantų implantacijos procedūros matomas estetinis rezultatas. Siūlų išėmimas vyksta po 1-2 savaičių.

 • Protezavimo etapą.

Po 3-4 mėnesių, implantui pilnai prigijus, pacientui yra uždedamas nuolatinis danties vainikas, kuris estetiškai visiškai nesiskiria nuo paciento tikrų dantų.

Po implantacijos procedūros

 • 3-4 dienas po procedūros vengti intensyvaus fizinio krūvio, baseinų ir pirčių, nevartoti kraują skystinančių vaistų (nebent nurodyta kitaip);
 • Jeigu rūkote, nerūkyti bent 2 savaites po procedūros, nes rūkymas lėtina žaizdų gijimą ir didina infekcijos riziką;
 • Po operacijos vengti karšto, aštraus, kieto maisto;
 • Pirmosiomis dienomis po atliktos dantų implantacijos svarbu kuo mažiau liesti implantuotą vietą (liežuviu, dantų šepetėliu ir pan.);
 • Pajutę diskomfortą ar skausmą, kuris nepraeina 1-2 dienas – nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kas yra ALL-ON-4

ALL-ON-4 gydymo metodas yra taikomas tada, kai siekiama atstatyti viso žandikaulio dantis tik ant keturių implantų. Šios procedūros pagalba atkuriamas ne tik estetinis burnos vaizdas, tačiau pilnai atstatoma kramtymo funkcija, stabdomas žandikaulio kaulo nykimas, pagerėja žmogaus fizinė ir emocinė būsena.

Įprastai ALL-ON-4 procedūra trunka apie 3 val. Procedūros metu yra nuimami atspaudai ir per 24 val. yra pagaminami laikini dantys, su kuriais galima pilnai kramtyti ir valgyti jau tą pačią dieną.

Paciento konsultacija

Prieš dantų implantacijos procedūrą pacientas visuomet kviečiamas į kliniką konsultacijai. Gydytojas atlieka pilną diagnostiką (panoraminę rentgenogramą ir 3D kompiuterinę tomogramą), nuotraukoje virtualiai įsukami implantai, gydytojas įvertina paciento sveikatos būklę, papasakoja apie implantacijos eigą bei sudaro gydymo planą, kurį aptaria su pacientu.

Žandikaulio dantų atstatymas ALL-ON-4 metodu skirstomas į du etapus:

 • Chirurginį etapą;
 • Protezavimo etapą.

Chirurginis etapas

Procedūros metu pašalinami likę dantys (jeigu jų yra) bei implantuojami keturi implantai tam, kad būtų sukurta atrama viso žandikaulio protezui. Priekinių dantų srityje fiksuojami du dantų implantai ir kiti likę du implantai kampu įsriegiami šoninių dantų grupės srityje. Inovatyvūs ALL-ON-4 ll sprendimai užtikrina minimalią chirurginę intervenciją bei nesudėtingą gijimo laikotarpį, išvengiama tinimo, kraujavimo ar skausmo. Dantų implantacijos metu gydytojas nuima atspaudus ir juos perduoda dantų technikams laikinųjų dantų gamybai. Per 1-3 dienas po dantų implantacijos uždedamas laikinasis dantų protezas, kuris atrodo labai natūraliai ir yra komfortiškas, suteikiantis galimybę kokybiškai kalbėti, kramtyti ir gerai jaustis.

Protezavimo etapas

Sugijus implantams ir jiems suaugus su kaulu (po 4-6 mėnesių), atvykstama nuolatinių dantų protezavimui. Uždėjus nuolatinius protezus, išpildomas pilnas dantų estetinis vaizdas, pilnai atstatoma kramtymo funkcija.

Kodėl verta rinktis ALL-ON-4 dantų implantavimo būdą?

 • Dantų implantai identiškai pakeičia natūralias dantų šaknis;
 • Tai ilgaamžis dantų atkūrimo metodas visam gyvenimui;
 • Neišimama konstrukcija – tai stabilu ir patogu, dantys prilygsta natūraliems dantims;
 • ALL-ON-4 metodas stimuliuoja žandikaulio kaulą ir neleidžia jam sunykti;
 • Pigiau, nes naudojami tik keturi implantai.

Sriegiame Nobel Biocare, Straumann, Megagen, Osstem ir kitus implantus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kurie dantų implantai yra geriausi?

Daugelis žmonių teigia, kad šveicariški dantų implantai yra tarp geriausių pasirinkimų. Jie yra gaminami iš kokybiškos medžiagos, atrodo natūraliai ir ilgai tarnauja, tačiau šie implantai yra brangesni nei kiti, o tai gali būti svarbus veiksnys, ypač jei žmogus turi įsisenėjusią finansinę padėtį. Tokiu atveju reikėtų apsvarstyti išsimokėtinąjį mokėjimo būdą.

Kiek kainuoja dantų implantai?

Kiek kainuoja implantas taip pat yra svarbus klausimas. Kaina gali skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip implantų tipas ir kiek jų reikia. Dažnai siūlomi momentiniai implantai, kurie yra pigesni ir greitai įdedami, tačiau jų kokybė gali būti prastesnė ir jie gali sugesti greičiau. Rinkitės aukštos kokybės ilgalaikius implantus, kadangi jie trunka ilgiau ir yra verti investicijos.

Kiek laiko trunka implantų operacija?

Kiek laiko trunka implantų operacija ir jų gydymas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant paciento sveikatą ir individualias sąlygas, todėl svarbu konsultuotis su stomatologinės praktikos specialistu, kuris patars, kokia procedūra bus geriausia pacientui ir kaip ją atlikti. Svarbu nepamiršti, kad dantų implantų priežiūra yra svarbus veiksnys, kadangi jie reikalauja reguliarios priežiūros, kad tarnautų ilgai ir būtų sveiki.​

Dantų implantavimo atvejai 

1. Užsienyje gyvenantis 55-erių metų pacientas atvyko norėdamas neišimamų protezų. Vyrui jau buvo pašalinti beveik visi dantys – apatiniame žandikaulyje buvo likę trys nuosavi, o viršutiniame penki dantys. Iki tol naudojamos dalinės plokštelės buvo labai nepatogios, slankiojo ir neatliko savo funkcijų, todėl buvo suplanuota įsriegti 10 implantų, ant kurių būtų prisukti protezai. Be to, pacientas nerimavo dėl procedūros ir pasirinko ją atlikti sedacijoje su anesteziologo pagalba. Buvo ne tik įsriegti implantai, bet ir padaryti laikini protezai ant likusių dantų, taip pat buvo išvalyta didelė cista. Operacija trūko apie 4–5 valandas, o kitą dieną vyras jau galėjo džiaugtis prisuktais laikinais protezais. Kito vizito metu, kai pacientas grįš į Lietuvą, planuojama juos pakeisti ilgalaikiais nuolatiniais.

2. Pacientė kreipėsi norėdama nuolatinių protezų, nes prieš tai naudoti išimami netenkino – buvo nepatogūs ir nestabilūs. Kad šis pageidavimas būtų įgyvendintas, apatiniame žandikaulyje, kuriame jau buvo įsriegti du implantai, prisukti dar du papildomi ir ant jų pritvirtinti neišimami protezai. Viršutiniame žandikaulyje moteris dar turėjo likusių savų dantų, bet jie visi buvo pažeisti parodontozės, klibantys ir netinkami nei naudojimui, nei protezavimui, todėl buvo nuspręsta juos pašalinti. Pacientė pageidavo, kad būtų pritvirtintas ilgalaikis protezas, bet to padaryti iškart nepavyko, nes prasidėjo stiprus uždegimas. Buvo padaryta laikina išimama plokštelė, o kai viskas sugijo, įsriegti keturi implantai. Procedūra trūko apie 2–3 valandas, tos pačios dienos vakare prisuktas laikinas protezas, o po 6 mėnesių ir pastovus.

3. Pacientas kreipėsi norėdamas išrauti pažeistus dantis ir pakeisti juos ilgalaikiais nuolatiniais protezais. Iš pradžių vyras norėjo šalinti visus dantis, tačiau kai kurie, esantys apatiniame žandikaulyje, dar buvo sveiki, todėl priekiniai buvo palikti ir protezuoti cirkonio keramikos vainikėliais. Buvusių šoninių dantų srityse abiejose pusėse buvo įsriegta po du implantus, kurie taip pat protezuoti. Kitos operacijos metu buvo pašalinti visi likę viršutinio žandikaulio dantys ir įsriegti 5 implantai. Kol viskas gijo, pacientui buvo padaryta išimama plokštelė, o po 3 mėnesių padarytas cirkonio keramikos protezas.

4. 31-erių metų pacientė, gyvenanti užsienyje, susidūrė su po traumos skilusios 11-to danties šaknies problema. Prieš tai dantį bandyta gydyti protezuojant, bet laikui bėgant jis pradėjo klibėti. Atvykus pas gydytoją ir atlikus 3D vaizdo apžiūrą, nuspręsta dantį šalinti. Procedūros, trūkusios apie 2 valandas, metu, išrauta šaknis, įsuktas implantas ir iškart padarytas laikinas vainikėlis. Pacientė galėjo vėl išvykti į užsienį, o grįžus po 3 mėnesių buvo pritvirtintas naujas ilgalaikis cirkonio keramikos vainikėlis. Moteris džiaugiasi, kad šis atitinka buvusio danties spalvą bei formą ir nekelia jokio diskomforto.

5. Į šeštą dešimtį įkopęs pacientas, iki tol nešiojęs išimamus protezus, kreipėsi norėdamas atstatyti dantis taikant dantų implantaciją. Kadangi viršuje vyras jau nebeturėjo nuosavų dantų , o apatiniame žandikaulyje buvo likę vos keli, išimamos plokštelės labai prastai laikėsi, apsunko kramtymas, o gyvenimo kokybė buvo itin suprastėjusi. Buvo nuspręsta taikyti ALL-ON-4 metodą (visi dantys ant keturių implantų). Šį gydymą sudarė trys vizitai – pirmojo metu buvo pašalinti visi likę dantys ir įsukta po keturis implantus viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose. Procedūrą atliko gydytojos odontologės ortopedės Aušrinė Janulionienė ir Ingrida Znamenskienė bei odontologas implantologas Mindaugas Gaučys. Operaciją vyras pasirinko atlikti taikant sedaciją su anesteziologo priežiūra. Po kelių dienų, antro vizito metu, buvo pamatuoti būsimi prisukami protezai, o trečiojo vizito metu jau pritvirtinti laikini dantys, kurių estetine išvaizda vyras buvo labai patenkintas. Ketinama po šešių mėnesių prisukti ir ilgalaikius nuolatinius dantis.

Turite klausimų

Kauno "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms, procedūroms, echoskopiniams ir endoskopiniams tyrimams.

Šiaulių "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms.

Utenos „Kardiolitos klinikose“ taikome šias nuolaidas: 
-Dantų protezavimo paslaugoms - 15%
-Terapinio gydymo paslaugoms - 20%
-Dantų implantacijos paslaugoms - 10%
-Dantų chirurgijos paslaugoms - 15%
-Periodontologijos paslaugoms - 15%
-Vaikų dantų gydymo paslaugoms - 30%
-Endodontijos paslaugoms - 15%
-Profilaktikos ir dantų higienos paslaugoms - 25%

Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
*center_service_price_promo_title*
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
Kaina su nuolaida
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Informacija ruošiama

Centro gydytojai

Pagal pasirinktus kriterijus gydytojų nerasta.
 • I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII 9:00 - 16:00