• I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII 9:00 - 16:00

Dantų protezavimo centras

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai procedūra, kai žmogui yra atstatomi prarasti dantys. Tikslas –atstatyti žmogaus kramtymo funkciją bei pagerinti burnos estetinį vaizdą.

Dantų protezavimas atliekamas, kai:

 • Yra netenkama vieno ar daugiau dantų.
 • Įvykus danties skylimui/lūžiui.
 • Siekiant sutvirtinti nusilpusius dantis.

Dantų protezavimo rūšys:

 • Dantų protezavimas neišimamomis dantų konstrukcijomis.
 • Dantų protezavimas išimamomis dantų konstrukcijomis.
 • Estetinis protezavimas.

Dantų protezavimas neišimamomis konstrukcijomis

 • Dantų protezai tvirtinami ant implantų.
 • Pavieniai dantų vainikėliai ant nuosavų dantų.
 • Dantų protezų tiltai. Jie įprastai tvirtinami ant nuosavų dantų, šalia trūkstamo danties esančių dantų arba implantų.

Dantų vainikėlis – tai dirbtinis danties apdangalas, kuris padeda atkurti natūralią danties formą, kai dantis yra nuskilęs, nudilęs ir kitokiais būdais pažeistas. Atliekant protezavimą, vainikėlis užcementuojamas ant pažeisto nušlifuoto danties arba prisukamas prie danties implanto.

Cirkonio oksido vainikėliai

Cirkonio oksido medžiaga yra tvirta bei ilgaamžė, visiškai nealergizuojanti, sudėtyje nėra metalo dalelių. Šių savybių dėka, atlikus protezavimą, dantenos atrodo itin natūraliai, neturi melsvo atspalvio, kuris įprastai būdingas metalo keramikos protezams.

Cirkonio oksido vainikėlis yra vienas geriausių sprendimų protezuojant tiek priekinius, tiek šoninius dantis, kuriems tenka didžiausia apkrova.

„Kardiolitos klinikose“ naudojama naujosios kartos cirkonio oksido keramika, kuri turi puikų biosuderinamumą, todėl juos gali nešioti net alergijas turintys žmonės.

Cirkonio oksido vainikėliai naudojami patamsėjusių ar stipriai pažeistų dantų protezavimui. Vainikėlis užmaskuoja danties tamsumą bei efektyviai sumažina galimybę pažeisto danties skilimui, todėl tai puikus būdas tiems žmonėms, kurie siekia susigrąžinti sveikai ir natūraliai atrodančią išvaizdą. Protezuojant dantis šia medžiaga, dantys yra minimaliai šlifuojami, todėl natūralūs dantys išlaikomi maksimaliai nepažeisti. Cirkonio oksido vainikėlis nesukelia dantenų uždegimo aplink naujinamą dantį, nes apgaubimas yra visiškai tikslus, tokiu būdu sumažinama karieso tikimybė danties vainikėlio kampuose.


Cirkonio keramikos vainikėlis

Metalo keramikos vainikėliai

Metalo keramika – vienas geriausiai žinomų dantų protezavimo būdų, kuris seniau buvo ypač plačiai naudojamas dėl savo ilgaamžiškumo. Dantų vainikėlius, kurie gaminami iš metalo keramikos, sudaro metalinis karkasas ir keramikos (porceliano) padengimas, kurio spalva parenkama pagal natūralią dantų spalvą. Keramikos padengimas prie metalo karkaso užlydomas aukštoje temperatūroje. Metalo keramikos dėka galima protezuoti tiek vieną dantį, tiek dantų eiles.

Metalo keramika pasižymi itin aukštu tvirtumu ir ilgaamžiškumu ir sąlyginai nedidele kaina, todėl iki šiol tai yra viena dažniausių pasirinkimų kainos ir kokybės atžvilgiu.

Vienas iš metalo keramikos vainikėlių trūkumų – estetika. Metalas nėra pralaidus šviesai, todėl dantys atrodo tamsesni, prie kaklelio matoma pilka juostelė. Dėl šios priežasties metalo keramika nėra rekomenduojama atstatant priekinius, ryškiai matomus dantis, vainikėliai labiau tinka protezuojant krūminius dantis, kur estetinis grožis nėra toks svarbus. Taip pat svarbu tai, jog pacientas nebūtų alergiškas metalui. Metalui alergiškiems pacientams tokie vainikėliai nėra tinkami.

 
Metalo keramikos vainikėlis                          Cirkonio ir metalo keramikos vainikėlis

Ištisai lietas vainikėlis

Ištisai lietas vainikėlis yra vienas geriausių būdų galinių dantų protezavimui, kurie sunkiai pasiekiami ir jiems būtinas patvarumas. Šis vainikėlis taip pat puikiai tinka tokiu atveju, kai reikia gaminti tiltinį protezą, nes tai suteikia ypatingo stiprumo.

Vienas pagrindinių šio tipo vainikėlių trūkumų – blogesnis estetinis vaizdas, lyginant su bemetale keramika, tačiau yra pigesnis.


Ištisai lietas vainikėlis

Dantų protezavimas išimamomis konstrukcijomis

 • Pilnos arba dalinės akrilinės (plastmasinės) plokštelės.
 • Pilnos arba dalinės elastinės (poliamidinės) plokštelės.
 • Lanko atraminiai protezai.

Pilna arba dalinė akrilinė plokštelė

Akrilinė (arba plastmasinė) dantų plokštelė – tai individualiai gaminamas išimamas dantų protezas, kuris dažniausiai naudojamas viso žandikaulio protezavimui, tačiau gaminamos ir dalinės išimamos plokštelės. Protezas pagamintas iš akrilinės masės ir tik iš dalies atstato kramtymo funkciją. Nepaisant to, kad plokštelė suteikia pacientui geresnį estetinį vaizdą nei neturint dantų ir jis gali valgyti, išimamos dantų plokštelės turi ir trūkumų:

 • Plokštelė yra kieta, gali skilti ar lūžti, ilgesnis adaptacijos burnoje laikotarpis, gali sukelti alergijas.
 • Plokštelė kramtymo funkciją atstato tik 30-40%.
 • Plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo.

Pilna arba dalinė elastinė plokštelė

Elastinė dantų plokštelė – tai individualiai gaminamas išimamas dantų protezas, kuris dažniausiai naudojamas viso žandikaulio protezavimui, tačiau gaminamos ir dalinės išimamos plokštelės. Elastingas plokštelės pagrindas suteikia patogumą, natūraliai atrodantį vaizdą bei mažesnę sulūžimo riziką nei įprastos dantų plokštelės. Elastinės plokštelės yra minkštesnės, todėl geriau priglunda prie dantenų, jų netrina.

Ši dantų plokštelė neturi įprastinių metalinių kabliukų, jie pakeičiami geros kokybės plastiku, kuris idealiai priglunda prie kitų esamų natūralių dantų ir dantenų.

Elastinės dantų plokštelės nekelia alergijos, kuri įprastai pasitaiko nešiojant įprastos akrilinės plastmasės ir metalo detalių turinčias plokšteles.

Elastinė medžiaga yra atspari kvapų sugėrimui bei burnos skysčių cheminiam poveikiui.

Elastinis protezas pasižymi ilgaamžiškumu, dėl savo lengvumo dantenos yra neapkraunamos, greitai prisitaiko prie burnos gleivinės bei svarbiausia – yra patogus.

Protezas įprastai pagaminamas per 4-5 vizitus pas mūsų klinikos specialistą. Jos gamybai naudojame tik aukščiausios kokybės sertifikuotas medžiagas bei šiuolaikiškiausias technologijas.

Pagrindiniai elastinės plokštelės trūkumai:

 • Plokštelė kramtymo funkciją atstato tik 30-40%.
 • Plokštelė nestabdo žandikaulio kaulo nykimo.

Lanko atraminis protezas

Lanko atraminis protezas turi metalinį karkasą, padengtą plastmase, į kurią yra įstatyti plastmasiniai dirbtiniai dantys. Tai yra išimamas protezas, kuris laikosi apkabėlių (specialių metalinių lietų kabliukų) pagalba už dantų. Yra naudojamas, kai trūksta krūminių dantų abiejose viršutinio ar apatinio žandikaulio pusėse.

Yra geresnis ir patogesnis protezas, nei paprasta plokštelė, nes paskirsto kramtymo krūvį tolygiai dantenoms ir po dantenų gleivine esančiam žandikaulio kaului, dėl ko lėčiau „nyksta“ (atrofuojasi) žandikaulio kaulas. Tačiau tai vis tiek yra išimamas protezas, kuris negali atstatyti kramtymo funkcijos 100%.

Lanko atraminis protezas

Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas dažniausia atliekamas priekinių dantų srityje. Jei dantis pažeistas – dažniausia dedami bemetalės keramikos vainikėliai. Jei pacientui nepatinka dantų spalva ar forma, o pats dantis yra sveikas – dažniausiai klijuojamos bemetalės keramikos laminatės.

Mūsų klinikoje protezavimui naudojama viena pažangiausių bemetalės keramikos rūšių E-max – tai aukštos kokybės medžiaga iš ličio disilikato. Ši keramikos rūšis yra 4 kartus stipresnė, nei įprasta keramika, kuri naudojama metalo keramikos vainikėlių gaminimui.

E-Max protezavimo būdas padeda pasiekti idealų tikslumą, estetiškumą bei atsparumą išoriniams veiksniams. Ši keramika atveria naujas galimybes dantų restauracijai atlikti. Šis būdas yra vienas geriausių pasirinkimų priekinių ir pavienių dantų protezavimui.

Vieni pagrindinių E-max protezavimo privalumų yra tie, jog tai idealiai atkuria tobulą struktūrą esant pažeisto danties struktūrai. Dantys, kuriems buvo atlikta šaknies kanalo procedūra, įprastai tampa labai pažeidžiami ir trapūs. E-max technologija siūlo puikų estetikos ir ilgaamžiškumo mišinį atstatant tokius dantis. Suskilę dantys po įvairių traumų ar didelių ertmių gali būti idealiai atkuriami naudojant E-max vainikėlius. Šie vainikėliai yra laidūs šviesai, todėl atrodo natūraliai ir nesiskiria nuo tikrų dantų.

Pritvirtintas vainikėlis ar dantų laminatė nudažoma spalva, atitinkančia Jūsų dantų atspalvį, tokiu būdu vainikėlis ar dantų laminatė tampa identiškas natūraliems dantims.Turite klausimų

Kauno "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms, procedūroms, echoskopiniams ir endoskopiniams tyrimams.

Šiaulių "Kardiolitos klinikose" taikoma 10 proc. nuolaida gydytojų specialistų konsultacijoms.

Utenos „Kardiolitos klinikose“ taikome šias nuolaidas: 
-Dantų protezavimo paslaugoms - 15%
-Terapinio gydymo paslaugoms - 20%
-Dantų implantacijos paslaugoms - 10%
-Dantų chirurgijos paslaugoms - 15%
-Periodontologijos paslaugoms - 15%
-Vaikų dantų gydymo paslaugoms - 30%
-Endodontijos paslaugoms - 15%
-Profilaktikos ir dantų higienos paslaugoms - 25%

Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
*center_service_price_promo_title*
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Paslauga
{{city.title}}
Kaina
Kaina, kai kompensuojama PSDF lėšomis*
Kaina su nuolaida
* Jeigu paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio arba pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.
Informacija ruošiama

Centro gydytojai

Pagal pasirinktus kriterijus gydytojų nerasta.
 • I-V 7:00 - 21:00
 • VI 8.00 - 17.00
 • VII 9:00 - 16:00