• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00

Naujienos

Implantavimo pavyzdžiai – sugrąžintos šypsenos

Implantavimo pavyzdžiai – sugrąžintos šypsenos

Dalinamės laimingų pacientų istorijomis ir rezultatų pavyzdžiais po kompleksinių odontologinių procedūrų – dantų šalinimo, protezavimo ir implantavimo, kurias Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ atliko gydytoja odontologė Vaidilė Subačienė.

  • 31-erių metų pacientė, gyvenanti užsienyje, susidūrė su po traumos skilusios 11 danties šaknies problema. Prieš tai dantį bandyta gydyti protezuojant, bet laikui bėgant jis pradėjo klibėti. Atvykus pas gydytoją ir atlikus 3D vaizdo apžiūrą, nuspręsta dantį šalinti. Procedūros, trūkusios apie 2 valandas, metu išrauta šaknis, įsuktas implantas ir iškart padarytas laikinas vainikėlis. Pacientė galėjo vėl išvykti į užsienį, o grįžus po 3 mėnesių buvo pritvirtintas naujas ilgalaikis cirkonio keramikos vainikėlis. Moteris džiaugiasi, kad šis atitinka buvusio danties spalvą bei formą ir nekelia jokio diskomforto.
  • Pacientas kreipėsi norėdamas išrauti pažeistus dantis ir pakeisti juos ilgalaikiais nuolatiniais protezais. Iš pradžių vyras norėjo šalinti visus dantis, tačiau kai kurie, esantys apatiniame žandikaulyje, dar buvo sveiki, todėl priekiniai buvo palikti ir protezuoti cirkonio keramikos vainikėliais. Buvusių šoninių dantų srityse abiejose pusėse buvo įsriegta po du implantus, kurie taip pat protezuoti. Kitos operacijos metu buvo pašalinti visi likę viršutinio žandikaulio dantys ir įsriegti 5 implantai. Kol viskas gijo, pacientui buvo padaryta išimama plokštelė, o po 3 mėnesių padarytas cirkonio keramikos protezas.
  • Pacientė kreipėsi norėdama nuolatinių protezų, nes prieš tai naudoti išimami netenkino – buvo nepatogūs ir nestabilūs. Kad šis pageidavimas būtų įgyvendintas, apatiniame žandikaulyje, kuriame jau buvo įsriegti du implantai, prisukti dar du papildomi ir ant jų pritvirtinti neišimami protezai. Viršutiniame žandikaulyje moteris dar turėjo likusių savų dantų, bet jie visi buvo pažeisti parodontozės, klibantys ir netinkami nei naudojimui nei protezavimui, todėl buvo nuspręsta juos pašalinti. Pacientė pageidavo, kad būtų pritvirtintas ilgalaikis protezas, bet to padaryti iškart nepavyko, nes prasidėjo stiprus uždegimas. Buvo padaryta laikina išimama plokštelė, o kai viskas sugijo, įsriegti keturi implantai. Procedūra trūko apie 2–3 valandas, tos pačios dienos vakare prisuktas laikinas protezas, o po 6 mėnesių ir pastovus.
  • Užsienyje gyvenantis 55-erių metų pacientas atvyko norėdamas neišimamų protezų. Vyrui jau buvo pašalinti beveik visi dantys – apatiniame žandikaulyje buvo likę 3 nuosavi, o viršutiniame 5 dantys. Iki tol naudojamos dalinės plokštelės buvo labai nepatogios, slankiojo ir neatliko savo funkcijų, todėl buvo suplanuota įsriegti 10 implantų, ant kurių būtų prisukti protezai. Be to, pacientas nerimavo dėl procedūros ir pasirinko ją atlikti sedacijoje su anesteziologo pagalba. Buvo ne tik įsriegti implantai, bet ir padaryti laikini protezai ant likusių dantų, taip pat buvo išvalyta didelė cista. Operacija trūko apie 4–5 valandas, o kitą dieną vyras jau galėjo džiaugtis prisuktais laikinais protezais. Kito vizito metu, kai pacientas grįš į Lietuvą, planuojama juos pakeisti ilgalaikiais nuolatiniais.

Registracija vizitui tel. +370 620 33383

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00