Kas bendro tarp dantų akmenų susidarymo ir burnos higienos?
Nors dauguma žmonių nuolat stengiasi prižiūrėti savo dantis, neretai nepavyksta apsaugoti jų nuo ėduonies pažeidimų.
Primename, kad „Kardiolitos klinikų“ Terapinio gydymo centre vieni geriausių odontologų Lietuvoje teikia karieso pažeistų dantų išvalymo ir plombavimo, estetinio dantų plombavimo bei paslankių dantų įtvėrimo paslaugas, taip pat poliruoja arba koreguoja senas plombas, o atėjus laikui – pakeičia jas naujomis.
Visgi, svarbu nepamiršti, kad norint džiaugtis sveika ir spindinčia šypsena, pirmiausia reikia pasirūpinti tinkama dantų higiena. Kad ji netinkama, gali išduoti įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, dantų akmenys, sukeliantys ne tik estetinių problemų, bet ir sudarantys terpę kauptis bakterijoms.
Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja odontologė Lina Pupelienė pasakoja, kad nemažai žmonių vis dar galvoja, jog dantų akmenys atsiranda dėl genetikos ar kitų veiksnių, kurių negalime kontroliuoti. Visgi, tai nėra tiesa, nes pagrindinė jų susidarymo priežastis – prasta burnos higiena. Reikia nepamiršti, kad nepašalinus ant dantų likusių maisto likučių, vos praėjus parai, jie pradeda mineralizuotis – t. y. kietėti.
Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena sumažina dantų akmenų susidarymo riziką. Jos metu yra pašalinamas susimineralizavęs bei minkštasis apnašas, nupoliruojami paviršiai, kad dantys būtų slidūs ir ne taip kauptųsi maisto likučiai, taip pat sugrąžinamas natūralus dantų baltumas.