• I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00

Naujienos

Uždegimas dantų kanaluose gali sukelti gyvybiškai svarbių organų ligas

Uždegimas dantų kanaluose gali sukelti gyvybiškai svarbių organų ligas

Vizitą pas odontologą žmonės dažnai vis nukelia ir pas gydytoją apsilanko tik pajutę skausmą. Tačiau reikėtų žinoti, kad negydomas susirgimas gali nulemti danties netekimą, o uždelstos dantų kanalų problemos – net širdies ar inkstų ligas. Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytoja odontologė Ieva Lygutienė pažymi, kad dantų kanalų gydymo proceso nereikėtų baimintis – dažnai jis užtrunka vos vieną vizitą, tačiau gali užkirsti kelią rimtesniems sveikatos sutrikimams. 

Odontologė įspėja, kad pajutus skausmą, pastebėjus pūlinuką ar patyrus dantų traumą, padeda vizitas pas odontologą. Negydomos dantų kanalų problemos gali ne tik lemti danties praradimą, bet ir rimtesnes ligas.

„Negydoma infekcija, esanti aplink danties šaknį, toliau tirpdo kaulą ir gali pasiekti gretimus dantis. Jei problema viršutiniame žandikaulyje, uždegimas gali pasiekti sinuso ar nosies ertmę, o apatiniame – nervo kanalą, dėl kurių gali išsivystyti sinusitas, neuritas ar dalies veido aptirpimas“, – įspėja gydytoja.

Dantys, kaip ir visi kiti organai, yra glaudžiai susijęs su kitomis organų sistemomis, todėl negydomi gali sukelti širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų susirgimus. Pasak I. Lygutienės, net atliekant tokias operacijas kaip organų transplantacija, žmonės yra tiriami, ar jų dantyse nėra uždegiminių židinių, nes tai gali lemti komplikacijų atsiradimą.

„Moksliniuose tyrimuose pažymima, kad negydytų dantų kanalų bakterijos ir uždegimo produktai per kraujotaką patenka į organizmą ir sukelia riziką širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip miokardo infarktas, atsiradimui. Taip pat lemia aterosklerotinių plokštelių formavimąsi kraujagyslėse bei lėtinių inkstų ligų pablogėjimą, o rizikos grupėje esantiems asmenims gali sukelti infekcinį endokarditą“, – teigia I. Lygutienė.

Anksti gydyti pradėta problema gali būti išgydoma ir per vieną vizitą.

Registracija:
+370 620 33383

 

  • I-V 7:00 - 21:00
  • VI 8.00 - 17.00
  • VII 9:00 - 16:00